لودر سایت
تهران ، همیار وردپرس
0

فاکتورهای مهم انتخاب یک گوهر

بشر در طول تاریخ شیفته زیبایی این خلقت مسحورکننده آفرینش گردیده است. گوهرها سمبل قدرت، ثروت و عشق در همه تمدن‌ها و جوامع هستند. در طول تاریخ، به لحاظ زیبایی و کمیابی به گوهرها قدرت‌های اعجاب‌انگیز، جادویی و ماورائی نسبت داده‌شده است.

دنیای امروز گوهرهای رنگین متأثر از فاکتورهایی است که درگذشته کمتر دیده می‌شد. رنگ‌ها، الگوها و طرح‌های گوناگون و از سوی دیگر توسعه صنعت گوهرهای ساختگی، صنعتی و ترمیم‌شده، بازار گوهرها را تحت تأثیر قرار داده است. گوهرهای صنعتی که در آزمایشگاه ساخته می‌شوند بی‌نقص و شبیه به انواع طبیعی هستند و در مواردی به همان قیمت یک گوهر طبیعی عرضه می‌شوند. در سال‌های اخیر گوهرهای جدیدی نیز کشف‌شده‌اند. به همین دلیل امروزه انتخاب‌های بیشتری در اختیارمان قرارگرفته است. با ورود نرم‌افزارها و کامپیوتر طرح‌های جدید تراش خلق‌شده که باعث شفافیت و درخشندگی بیشتر گوهرها گردیده، طراحان زیورآلات با تلفیق گوهر و فلز طرح‌های بدیعی را ارائه نموده‌اند که دوران تاریخی نوینی را در خصوص زیورآلات برایمان به ارمغان آورده است.

فایل کامل نوشته بصورت Pdf در دسترس است.

Setare Kerman 11

امروزه به‌قدری گوهرهای ساختگی، بهبودیافته و ترمیم‌شده در بازار گوهرها گسترش‌یافته‌اند که حتی گوهر فروشان مجرب نیز گاهی دچار گمراهی می‌شوند. به همین لحاظ، در حال حاضر شناخت گوهرها اهمیت پیدا نموده است و داشتن اطلاعات اولیه و در صورت لزوم مراجعه به آزمایشگاه‌های تخصصی و درخواست صدور گواهینامه اصالت برای گوهرهای طبیعی یک ضرورت است.

امروزه انتخاب‌ها و آلترناتیوهای بیشتری در حوزه گوهرها پدید آمده است. گوهرهای طبیعی، گوهرهای تیمار شده، گوهرهای صنعتی و گوهرهای پرورش‌یافته در رنگ‌ها و طراحی‌های جذاب‌تر از گذشته در فروشگاه‌های زیورآلات عرضه می‌شوند و موضوع شناخت گوهرها پیچیده‌تر شده و اهمیت و ضرورت اطلاع‌رسانی در این حوزه که پاسخگوی سؤالات خریدار باشد و خریدار را در موقعیت بهتری نسبت به فروشنده قرار دهد که ممکن است در خرید او را اغوا کند، فراهم آورد. این مطالب نبایستی باعث استرس شما گردد و اعتمادبه‌نفس خودتان را برای خرید گوهر از دست بدهید برعکس منظور از انتشار این اطلاعات این است که با افزایش آگاهی، ترس از تصمیم به خرید کمتر شود و با طرح سؤالات بهتر، پاسخ‌های بهتری را از فروشندگان داشته باشیم و با این ترتیب دانش در این حوزه در هر دو سمت خریدوفروش افزایش باید. منظور این است که آگاهی‌هایمان در این خصوص باعث شود تا راه‌های مورداستفاده فروشندگان تقلبی درفروش گوهرهای غیرواقعی آشکار شود و در مقابل آن‌ها به ابزار دانش مسلح شویم.

 

 

 

 

نویسنده پست: رضا صدر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.